Sklep odzieżowy oskarża Apple o kradzież logo

Chiński sklep odzieżowy Kon oskarża Apple o kradzież logotypu. Nowe logo sklepu App Store, za bardzo przypomina znak handlowy przedsiębiorstwa.

Apple bardzo często procesuje się o naruszenie należących do nich znaków handlowych. Ostatnio udało się jej wygrać proces z chińskim koncernem Xiaomi, dotyczącym marki MiPad związanej z tabletami na Androida. Teraz jednak samo zostało pozwane w podobnej sprawie.

W sierpniu Apple zmieniło oficjalną ikonę sklepu App Store, które ma teraz nieco inną konstrukcję. To nie spodobało się chińskiemu sklepowi odzieżowemu Kon, który jak się okazuje, od lat używa dokładnie tego samego znaku handlowego. Inny jest jedynie kolor logotypu, ale jego stylistyka jest dokładnie taka sama.

Sklep pozwał więc amerykański koncern, domagając się od niego zaprzestania sprzedaży produktów promowanych nowym logiem, przeprosin oraz oczywiście wypłaty odszkodowania. Sąd przyjął już pozew i werdykt zostanie wydany za kilka tygodni.

Warto zaznaczyć, że nie są to pierwsze perypetie Apple ze znakami handlowymi, związane z Chinami. Kilka lat temu okazało się, że jedna z tamtejszych firm używa nazwy iPad, więc koncern z Cupertino musiało nieźle za zapłacić za możliwość jego używania. Natomiast w zeszłym roku przegrał sprawę z producentem skórzanej galanterii o używanie nazwy iPhone. Jeśli więc przegra również proces dotyczący nowego logotypu, będzie go musiał przeprojektować.

Apple

Źródło: Phonearena.com

You may also like...