Skradziona kamera Nest? Google za darmo dostarczy nową

Google zachęca do zakupu zaprezentowanych właśnie nowych kamer monitoringu Nest. Jeśli użytkownik straci sprzęt w wyniku jego kradzieży, koncern za darmo dostarczy mu nowy.

Google zaprezentowało w ostatnich dniach zupełnie nowe produkty z serii Nest, przeznaczone do pilnowania naszego domu. Amerykańska firma pokazała najnowszy wideodzwonek, a także trzy kamery monitoringu, w tym wariant zasilany akumulatorem.

Zakup bezprzewodowej kamery monitoringu może jednak stanowić pewne ryzyko, zwłaszcza gdy zainstalujemy ją na zewnątrz domu. Nie da się bowiem wykluczyć, że złodziej ją zwyczajnie ukradnie. Strata urządzenia może więc być bardzo bolesna, dlatego Google wychodzi od klientów z nowym pomysłem, który ma taką stratę zniwelować.

Koncern ogłosił na stronie wsparcia, że urządzenia Nest będą podlegały darmowej wymianie w przypadku kradzieży. Jeśli więc ktoś ukradnie bezprzewodową kamerę lub wideodzwonek, otrzymamy nowy sprzęt całkowicie za darmo. Wystarczy jedynie w ciągu 30 dni skontaktować się z firmą, a także przesłać jej policyjny raport o kradzieży.

Firma ostrzega również przed usunięciem kamery lub dzwonka do drzwi ze swojego konta w aplikacji. Będzie bowiem potrzebowała tych informacji do procesu wymiany. Niestety program nie obejmuje osób ze starszymi urządzeniami Nest. Dotyczy on jedynie nabywców najnowszych modeli.

Nest

Źródło

You may also like...