Skyrim VR sposobem na odchudzanie

Technologia VR używana w grach nie tylko podnosi realizm zabawy. Może też zapewniać inne korzyści, jak np. pomoc w odchudzaniu. Jeden z graczy twierdzi bowiem, że zabawa Skyrim VR pozwoliła mu zrzucić aż 5 zbędnych kilogramów.

Gdy na rynku pojawiły się konsole Wii oraz Xbox 360 z Kinectem, okazało się, że gry zachęcające użytkowników do ruchu, mogą pomagać w odchudzaniu. Pomysł kontrolerów ruchu został jednak z czasem porzucony, ale teraz powraca wraz z technologią VR. A najlepszym przykładem korzyści płynących z takiego rozwiązania, jest gra Skyrim VR.

Kultowa produkcja Bethesdy została niedawno wydana w zupełnie nowej wersji, przystosowanej do gogli rzeczywistości wirtualnej. Rozgrywka wygląda w niej zupełnie inaczej. Gracz zamiast siedzieć w wygodnym fotelu, używając myszki i klawiatury, wymachuje trzymanymi w dłoniach kontrolerami. Okazuje się, że taka aktywność, może także być korzystna.

Jeden z użytkowników portalu Reddit twierdzi bowiem, że bawiąc się grą Skyrim VR, zrzucił niemal 5 kg. Gracz twierdzi, że postanowił zapewnić sobie maksymalny realizm rozgrywki. Położył więc na podłodze kilka mat do jogi, przywiązanych do jego butów do biegania. Włączył też wentylator, który miał symulować wiatr oraz nauczył się biegać w miejscu z taką prędkością, z jaką porusza się postać w wirtualnym świecie.

Jak widać nie była to typowa zabawa z użyciem gogli VR, ale z pewnością zapewniła mu wiele frajdy. A przy okazji przyniosła dodatkowe korzyści w postaci zgubienia zbędnych kilogramów. Jeśli posiadacie już gogle VR i chcielibyście kupić grę Skyrim VR, to możecie ją nabyć w tym sklepie.

Skyrim VR

Źródło: Reddit.com

You may also like...