Zdaniem Tima Cooka iPhone X ma dobrą cenę

Szef Apple twierdzi, że 999 dolarów za model iPhone X, to dobra cena. Jego zdaniem odzwierciedla to wartość zastosowanej w nim technologii.

Wiele osób uważa, że iPhone X kosztuje zdecydowanie za dużo, gdyż jest to obecnie najdroższy telefon na rynku. Tim Cook twierdzi jednak, że jest ona jak najbardziej właściwa.

Szef koncernu Apple, podczas wizyty w programie Good Morning America wyraził opinię, że niemal 1000 dolarów za nowy smartfon, jest ceną odpowiednią. Na pytanie prowadzącego programu, czy dla większości klientów nie jest ona jednak zbyt wysoka odparł, że klient płaci za zastosowane w tym modelu technologie.

Uważa też, że cena najdroższego na świecie telefonu, dla większości klientów nie będzie zbyt uciążliwa. Jego zdaniem kupują oni telefony razem z abonamentem, płacąc co miesiąc odpowiednią sumę. Koszty zakupu sprzętu są wówczas rozłożone na większy okres czasu i są mniej odczuwalne dla kieszeni.

Jak niedawno policzyli dziennikarze The Wall Street Journal, koszt wyprodukowania jednego egzemplarza modelu iPhone X wynosi około 600 dolarów. Nie ma więc się czemu dziwić, że producent tak wysoko ceni swój sprzęt.

A rynek zweryfikuje, czy rzeczywiście jego cena jest odpowiednia. Na razie zauważono znacznie mniejsze zainteresowanie modelem iPhone 8 w Chinach. Jeśli pieniądze nie stanowią dla Was problemu i macie ochotę kupić model iPhone X, to zapraszam do tego sklepu.

iPhone X

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...