Smartfony Huawei nie będą miały zainstalowanych aplikacji Facebooka

Przyszłe modele smartfonów Huawei nie będą miały fabrycznie zainstalowanych aplikacji Facebooka. Klient może je samodzielnie zainstalować, ale nie będą aktualizowane z Play Store.

Wydany przed administracje Trumpa zakaz współpracy amerykańskich firm z koncernem Huawei, utrudni użytkownikom jego sprzętu dostęp do aplikacji Facebooka. Amerykański portal ogłosił bowiem, że przyszłe modele chińskich smartfonów nie będą miały fabrycznie zainstalowanych jego produktów. Chodzi o takie aplikacje jak Facebook, Messenger, WhatsApp oraz Instagram.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli kupimy jeden z nowszych smartfonów Huawei, nie będziemy mogli korzystać ze wspomnianych aplikacji. Nadal możemy je bez przeszkód pobrać na swój telefon i normalnie użytkować. Nie będzie jednak mowy o ich aktualizowaniu za pośrednictwem sklepu Google Play. Ich funkcjonalność może więc po pewnym czasie pogorszyć się.

Decyzja Facebooka nie musi w znaczący sposób wpłynąć na popularność smartfonów chińskiej firmy. Oczywiście aplikacje amerykańskiego koncernu mają wielu użytkowników, ale nie są jedynymi produktami o podobnej funkcjonalności.

Zresztą wcale nie jest wykluczone, że zakaz nałożony przez Trumpa może być niebawem zniesiony. Zajmuje się tym koncern Google, które uważa iż nowy system Huawei może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Według koncernu platforma Ark OS otrzyma niewystarczające zabezpieczenia przed hakerami. Może więc stanowić zagrożenie dla amerykańskich obywateli, korzystających z chińskiego sprzętu.

Huawei

Źródło: Reuters.com

You may also like...