Walmart dostarczy zakupy bezpośrednio do naszej lodówki

Amerykańska sieć Walmart zapowiada nieco kontrowersyjną usługę o nazwie InHome Delivery. Firma chce dostarczać zamówione produkty bezpośrednio do lodówki.

Sieci sklepów nieustannie pracują nad udoskonalaniem sposobów dostawy zamówionych zakupów. W wymyślaniu nowych koncepcji liderem jest koncern Amazon, który paczkę może umieścić w bagażniku naszego auta lub garażu. Konkurencyjny Walmart planuje jednak coś nowego i chce bezpośredniego dostępu do naszej lodówki.

Firma opracowała zupełnie nową usługę, która nazywa się InHome Delivery i idzie znacznie dalej w kwestii dostarczania produktów niż inne firmy. W jej założeniach, pracownik firmy dostarczy zamówienie bezpośrednio do naszej kuchni, umieszczając je w lodówce.

Sieć twierdzi, że w usłudze pracować będą specjalnie przeszkoleni pracownicy. Będą gotowi wejść do domów konsumentów, z takim samym szacunkiem i ostrożnością jak traktują dom rodzinny przyjaciół. Ich szkolenie obejmie m.in., sposób efektywnego rozmieszczania produktów w lodówce, więc nie musimy się obawiać, że narobią bałaganu. Natomiast aby cały proces przebiegał jak należy, każdy pracownik będzie wyposażony w kamerę, więc klient może obserwować proces dostawy. Podobnie jak konkurencyjne usługi, także i ten serwis będzie wymagał od klienta elektronicznego zamka, by kurier mógł samodzielnie wejść do domu.

InHome Delivery ruszy dopiero jesienią i na razie tylko w małej skali. Firma chce w ten sposób przekonać się jak klienci zareagują na nową usługę. Będą mogli z niego korzystać mieszkańcy Kansas, Pittsburgha oraz Vero Beach.

Nowa propozycja amerykańskiej sieci na pewno jest interesująca, ale osobiście nie wpuściłbym obcej osoby do swego domu. Pewnie wiele osób będzie podobnego zdania, bo nigdy nie wiadomo kto przyjdzie i czy nie stanowi zagrożenia.

InHome Delivery

Źródło: Walmart.com

You may also like...