Smartfony Samsunga zbadają jakość powietrza

Samsung planuje jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność swego sprzętu. Przyszłe smartfony tej firmy mogą otrzymać sensory środowiskowe, mierzące jakość powietrza.

Funkcjonalność smartfonów rośnie z roku na rok i już dawno przestały to być urządzenia służące wyłącznie do komunikacji. Samsung chce jednak jeszcze bardziej ją podnieść i wyposażyć sprzęt w sensory środowiskowe.

Firma od jakiegoś czasu pracuje nad sensorami środowiskowymi dla smartfonów i właśnie je opatentowała. Dzięki nim nasz telefon mógłby mierzyć jakość powietrza, co w przypadku miast, które są coraz bardziej zasnute smogiem, byłoby przydatną funkcją. Analiza jakości tego czym oddychamy, pozwoliłaby użytkownikowi określić czy powinien założyć maskę.

Rozwiązanie byłby przydatne również dla podróżników, którzy szybko mogliby sprawdzić jakość powietrza w miejscu, do którego chcą się udać. Dla osób z chorobami układu oddechowego, byłaby to niezwykle cenna możliwość.

Na razie jest to tylko patent, więc nie ma pewności czy Samsung zdecyduje się zainstalować takie sensory w swym sprzęcie. Mogłoby to jednak zapewnić producentowi przewagę technologiczną nad rywalami.

Smartfony

Źródło: Link.kipris.or.kr

You may also like...