Touch ID na dobre odejdzie do lamusa?

Analityk Ming-Chi Kuo jest przekonamy, że w przyszłym roku Apple odeśle technologię Touch ID na emeryturę. Zastąpi ją technologia Face ID, która skanuje twarz użytkownika.

Przez wiele lat smartfony firmy Apple posiadały sensory Touch ID, które broniły dostępu do telefonu przed niepowołanymi osobami. Technologia ta była jednak mało bezpieczna i mocno zawodna.

Dało się ją łatwo oszukać wydrukowanym odciskiem palca, a w dodatku sensory wyposażone w fizyczne przyciski psuły się bardzo często. W tym roku, w jednym z modeli Apple zastąpiło przestarzałą technologię czymś zupełnie nowym, w postaci systemu Face ID. Na razie jest on obecny tylko w modelu iPhone X, ale w przyszłym roku może znaleźć się we wszystkich modelach.

Tak uważa Ming-Chi Kuo, analityk z KGI Securities. Jego zdaniem wszystkie przyszłoroczne modele otrzymają Face ID. Zdaniem specjalisty rozwiązanie te jest znacznie bezpieczniejsze od dotychczas stosowanego. Specjalna kamera TrueDepth, analizuje ponad 30 tys. niewidzialnych kropek wyświetlany na twarzy, by stworzyć dokładną jej mapę. Nie da się oszukać jej zdjęciem, więc poziom zabezpieczeń telefonu jest znacznie wyższy.

Prognozy analityka są oczywiście tylko spekulacjami. Wiele zależy bowiem od tego, czy technologia Face ID rzeczywiście jest tak użyteczna jak twierdzi producent.

Touch ID

Źródło: Macrumors.com

You may also like...