Windows Phone nigdy nie miał szans z innymi systemami

Szef Microsoftu Satya Nadella przyznał, że Windows Phone nigdy nie miał szans z innymi systemami. To niezbyt miła wiadomość dla firm wspierających tę platformę.

Jakiś czas temu Microsoft postanowił spróbować swych sił na rynku urządzeń mobilnych i stworzył system Windows Phone. Pomysł okazał się całkowitą porażką, gdyż łącznie sprzedano jedynie 100 mln urządzeń z tą platformą.

Producenci sprzętu oraz deweloperzy nie chcieli wspierać tej platformy, więc jakiś czas temu ogłoszono jej śmierć. A w tym tygodniu przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że umarł także Windows 10 Mobile, który nie będzie już dłużej wspierany. Amerykański koncern przyznał wreszcie, że jego mobilny system był pomyłką.

Satya Nadella, podczas 2017 GeekWire Summit powiedział, że Windows Phone nigdy nie miał żadnych szans z innymi systemami. Potwierdził też, że obecnie firma nie zamierza już inwestować w ten sektor rynku i skupi się jedynie na przenoszeniu swych aplikacji na systemy Android oraz iOS.

Informacja, że Microsoft od początku wiedział, iż Windows Phone od początku był skazany na porażkę, z pewnością nie ucieszy firm. Wiele z nich straciło bowiem czas na wspieranie go sprzętem i oprogramowaniem.

Windows Phone

Źródło: Softpedia.com

You may also like...