Oppo pokazało wygląd nowego smartwatcha

Firma Oppo zaprezentowała pierwszą grafikę przestawiającą najnowszy smartwatch. Urządzenie posiada kwadratowy ekran z zaokrąglonymi krawędziami i dwa przyciski.

Producenci smartfonów doskonale wiedzą, że ograniczony asortyment produktów nie zapewni im odpowiednich zysków, dlatego wciąż go poszerzają. Chińska firma Oppo, która specjalizowała się dotąd głównie w smartfonach, planuje wprowadzić na rynek nowy smartwatch.

Przecieki na temat urządzenia pojawią się już od pewnego czasu, lecz niewiele wiadomo na temat jego wyposażenia. Na razie możemy zobaczyć jak będzie wyglądał, gdyż wice prezes firmy opublikował dziś pierwszą grafikę przedstawiającą nadchodzący sprzęt.

Na załączonym obrazku widzimy, że produkt stylistyką bardzo przypomina Apple Watch, choć nie jest jego wiernym klonem. Podobnie jak pierwowzór, ma kwadratowy wyświetlacz z zaokrąglonymi krawędziami. Różni się od niego jednak dwoma przyciskami zlokalizowanymi na jednej z krawędzi. Apple Watch ma tam natomiast tylko jeden przycisk oraz cyfrową koronę. Pomiędzy przyciskami widoczna jest z kolei niewielka dziura, której przeznaczenia na razie nie znamy. Niewykluczone, że jest to otwór w którym producent zamierza zainstalować mikrofon. Mogłoby to oznacza, iż iż zegarek umożliwi prowadzenie rozmów bez smartfona, co na pewno podniesie jego funkcjonalność.

Oppo na pewno pojawi się w Barcelonie na targach MWC 2020, więc możliwe że zaprezentuje tam swój nowy smartwatch. Przypomnę, że targi telekomunikacyjne odbędą się w przyszłym miesiącu.

Oppo

Źródło

You may also like...