Nowy dokument ujawnia specyfikację Snapdragona 735

Qualcomm przygotowuje kolejny procesor dla smartfonów ze średniej półki. Jest nim Snapdragon 735, którego specyfikację ujawnia wewnętrzny dokument producenta.

Qualcomm nie próżnuje i wciąż pracuje nad nowymi procesorami dla urządzeń mobilnych. Zaledwie kilka tygodni temu amerykańska firma zaprezentowała Snapdragona 730, a jej inżynierowie pracują już nad zupełnie nowym modelem jakim jest Snapdragon 735.

Jego istnienie potwierdza wewnętrzny dokument firmy zaprezentowany przez Suggestphone, który równocześnie ujawnia szczegóły specyfikacji technicznej. Możemy w nim przeczytać, że podobnie jak Snapdragon 855, nowy chip powstanie z wykorzystaniem litografii 7 nm. To oznacza gęstsze upakowanie tranzystorów, co przełoży się na wyższą wydajność oraz mniejsze zużycie energii.

Układ będzie ośmiordzeniowy w zupełnie nowej konfiguracji 1+1+6. Będzie więc plasował się pomiędzy Snapdragonem 730 w układzie 2+6 oraz 855, który używa konfiguracji 2+2+6. Taktowanie zegara wyniesie 1×2,9 GHz + 1×2,4 GHz oraz 6×1,8 GHz. Jeśli chodzi o rdzenie, to w przypadku dwóch głównych prawdopodobnie będą to pochodne Cortex-A76, zaś sześć pozostałych będzie zapewne opartych na Cortex-A55.

Chip dostanie jednostkę graficzną Adreno 620, taktowaną zegarem 750 MHz. Dla porównania w Adreno 618 ze Snapdragona 730 ma zegar 835 MHz. Nowy procesor otrzyma dodatkowo jednostkę NPU220 o częstotliwości 1 GHz, która zajmie się zadaniami wykorzystującymi sztuczną inteligencję.

Jak na najnowszy układ przystało, Snapdragon 735 posiada także modem 5G. Wyposażone w niego smartfony będą więc mogły korzystać z najnowszej technologii bezprzewodowej łączności umożliwiającej szybkie pobieranie plików. Niestety na razie nie wiemy kiedy rozpocznie się produkcja nowego układu oraz jak długo musimy poczekać na pierwsze smartfony.

Snapdragon 735

Źródło: Suggestphone.com

You may also like...