Koniec dominacji Apple? Nowy Snapdragon szybszy od Apple A12 Bionic

W sieci pojawiły się pierwsze benchmarki procesora Snapdragon 8150. Wynika z nich, że nowy układ Qualcomma jest nieznacznie szybszy od procesora Apple A12 Bionic.

W ostatnich latach Apple niepodzielnie dominowało w zestawieniach wydajności procesorów montowanych w urządzeniach mobilnych. Ich układy znacząco wyprzedzały pod tym względem procesory Qualcommu, Samsunga, Huwei czy MediaTeka. Być może wkrótce dominacja amerykańskiego koncernu skończy się, a pierwszym zwiastunem nadchodzących zmian może być Snapdragon 8150.

W tym tygodniu pojawiły się pierwsze benchmarki najnowszego układu Qualcommu, z których wynika, że ma on niewielką przewagę nad Apple A12 Bionic. Chip produkowany będzie przez tajwańską firmę TSMC w procesie technologicznym 7 nm. Wyposażono go również w bardzo szybką jednostkę graficzną Adreno 640, a także modem 5G. Innymi słowy, jest to układ w pełni gotowy do obsługi systemu łączności najnowszej generacji.

W benchmarku AnTuTu, nowy układ uzyskał 122 141 punktów wydajności dla CPU oraz 156 328 dla GPU. W porównaniu do Snapdragona 845, CPU ma więc o 32 procent wyższą wydajność, zaś GPU wyższą o 22 procent. Ogólnie nowy chip jest o 23 procent wydajniejszy od swego poprzednika.

Naturalnie musimy pamiętać, że wydajność w benchmarkach nie musi przekładać się na osiągi całego smartfona. Wkrótce jednak przekonamy się jak Snapdragon 8150 poradzi sobie w nowych urządzeniach. W przyszłym roku powinny bowiem trafić na rynek pierwsze modele posiadające nowy układ.

Snapdragon 8150

Snapdragon 8150

Źródło: 91mobiles.com

You may also like...