Tańszy HomePod w ofercie Apple. Firma oferuje wersję refurbished

Apple proponuje swym klientom kolejny produkt odświeżany fabrycznie. Tym razem jest to inteligentny głośnik HomePod, oferowany w bardziej atrakcyjnej cenie.

Produkty Apple do tanich nie należą, więc producent jakiś czas temu wpadł na pomysł oferowania urządzeń w wersji odświeżanej fabrycznie. Produkty pochodzące ze zwrotów lub napraw poserwisowych, poddawane są przez serwisantów dokładnej diagnostyce, dostają nowe podzespoły i ponownie trafiają do sprzedaży. Z racji, że nie są nowe, oferuje się je w cenie dużo niższej od sklepowej. Stanowią więc bardzo ciekawą alternatywę, biorąc pod uwagę fakt, że obejmuje je pełna gwarancja producenta.

Na stronie Apple w wersji refurbished kupić można już smartfony i tablety, a teraz do oferty dołączył również inteligentny głośnik HomePod. To konkurencja dla Amazon Echo, wyposażona w asystenta Siri, która jednak nie cieszy się dużym zainteresowaniem. Po pierwsze dlatego, że głośnik jest bardzo drogi, a po drugie posiada mniej funkcji od rywala. Alexa ma kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju umiejętności, więc na razie cyfrowy asystent firmy z Cupertino zostaje daleko w tyle. Współpracuje jednak z ekosystemem HomeKit, więc przynajmniej nieźle sobie radzi ze sprzętem z kategorii inteligentnego domu. Umożliwiając sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem lub zamkami. Oczywiście oferuje też pełne wsparcie dla współpracy z innym sprzętem Apple.

Nowa propozycja może sprawić, że zainteresowanie tym sprzętem znacznie wzrośnie. Odświeżany fabrycznie HomePod kosztuje bowiem o 50 dolarów mniej niż nowy i trzeba za niego zapłacić 299 dolarów. Objęty jest pełną, roczną gwarancją producenta. Nawet nawet jeśli coś się popsuje, nie musimy się obawiać, że zostaniemy na lodzie. I za naprawę sprzętu będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Sprzęt możemy kupić bezpośrednio w internetowym sklepie producenta.

HomePod

Źródło: Apple.com

You may also like...