Snapdragon 845 także w rękach Samsunga

Pojawiły się spekulacje, że procesor Snapdragon 845 także może znaleźć się w rękach Samsunga. Koreański koncern chce go zastosować w Galaxy S9.

Dzięki ścisłej współpracy Samsunga z Qualcommem, koreański koncern przejął większość produkcji Snapdragona 835 dla swego smartfona Galaxy S8. Spowodowało to, że inni producenci musieli nie mieli dostępu do tego układu i tak jak LG w modelu G6, musieli zainstalować wolniejszy procesor.

Wygląda na to, że w przypadku nadchodzącego układu Snapdragon 845, sytuacja może się powtórzyć. Pojawiły się bowiem doniesienia, że Samsung chce wykupić część produkcji tego procesora dla Galaxy S9. Plotki mówią, że Qualcomm może ponownie zechcieć, by koreańska marka była producentem tego chipu. Jeśli tak by się stało, to koncern z pewnością zatrzyma pierwszą partię dla siebie.

Są to oczywiście czyste spekulacje, ale jeśli faktycznie tak będzie, to inni producenci znowu będą mieć poważny problem. Dodam, że Galaxy S9 ma zostać zaprezentowany znacznie wcześniej od poprzedniego modelu i być może jego premiera odbędzie się już w styczniu.

Snapdragon 845

Źródło: Twitter.com

You may also like...