Snapdragon 845 trafi do kolejnego smartfona Vivo

Chińska firma Vivo planuje już kolejny smartfon z procesorem Snapdragon 845. Będzie nim model o roboczej nazwie vivo 1805, który pojawił się w bazie danych Geekbench 4.

Wielu producentów stosuje już procesor Snapdragon 845 w swych smartfonach, lecz niektóre firmy dopiero zaczynają korzystać z tego układu. Jedną z nich jest chińskie Vivo, które dotychczas zamontowało go tylko w smartfonie Vivo NEX S. Wkrótce jednak dołączy do niego kolejny model.

W bazie danych benchmarka Geekbench 4, pojawił się bowiem smartfon o roboczej nazwie vivo 1805. Oprócz procesora Qualcommu, posiada 8 GB pamięci RAM oraz Androida 8.1 Oreo. Niestety to na chwilę obecną wszystkie szczegóły techniczne udostępnione przez benchmarka. Tajemnicą pozostają więc parametry kamer, ilość pamięci flash oraz pojemnosć baterii. Nie znamy też daty premiery telefonu oraz jego ceny.

Informacja o kolejnym smartfonie z nowym procesorem Qualcomma, może być zapowiedzią nowej strategii Vivo, dotyczącej sprzętu z segmentu premium. Do tej pory firma skupiała się przede wszystkim na tańszych modelach, w których montowała Snapragona 660, lecz nie miała w swej ofercie zbyt wielu telefonów z najwyższej półki. Być może wkrótce pojawi się ich znacznie więcej, co pozwoli producentowi otworzyć się na nową grupę klientów, dysponujących znacznie grubszymi portfelami. Na takim sprzęcie zarabia się bowiem najwięcej.

Snapdragon 845

Źródło: Geekbench.com

You may also like...