Najnowszy Snapdragon 850 trafi pod maskę Surface Phone

Qualcomm pracuje nad kolejnym procesorem dla urządzeń mobolinych, jednak nie zobaczymy go w smartfonach z Androidem. Dzięki umowie z Microsoftem, układ o nazwie Snapdragon 850 pojawi się w smartfonie Surface Phone, którego stworzą inżynierowie Della.

Surface Phone, o którym mówi się od jakiegoś czasu, najwyraźniej nie jest projektem istniejącym wyłącznie na desce kreślarskiej. Produkt staje się coraz bardziej realny i wygląda na to, że wkrótce pojawi się na sklepowych półkach. Co więcej, na jego pokładzie znajdzie się najnowszy układ Qualcommu, mianowicie Snapdragon 850.

Według witryny WinFuture.de, nad nowym sprzętem pracują inżynierowie Della, a więc nie będzie on pochodził bezpośrednio od Microsoftu. A zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, pracować ma na systemie Andromeda OS, będącym specjalną wersją Windowsa 10. Z nieoficjalnych doniesień wynika również, że nowy telefon noszący roboczą nazwę Januss posiadać ma trzy wyświetlacze. A ściślej mówiąc jeden podwójny ekran składany, oraz dodatkowy wyświetlacz znajdujący się na zewnętrznej części obudowy. Ten ostatni umożliwi korzystanie ze sprzętu, gdy zostanie on złożony.

Ciekawy jest również sam Snapdragon 850, który znajdzie się pod maską nowego smartfona. Nie będzie to jednak żadna rewolucja, gdyż nowy układ ma być nieco podrasowaną wersją Snapdragona 845, podkręconą do niemal 3.0 GHz.

Surface Phone nie będzie rzecz jasna jedynym sprzętem, który otrzyma Snapdragona 850. Nowy układ Qualcommu pojawić ma się również w nadchodzących modelach laptopów z Windows 10 dla ARM. Swe urządzenia z tym procesorem przygotowują już Lenovo, HP oraz Asus. Trafią one do sprzedaży w drugiej połowie tego roku.

Snapdragon 850

Snapdragon 850

Źródło: Winfuture.de

You may also like...