Snapdragon 898 może być wolniejszy od procesora Exynos 2200

Najnowsze przecieki zdradzają taktowanie procesora Snapdragon 898. Wynika z nich, że częstotliwości poszczególnych rdzeni będzie niższe od układu Exynos 2200 opracowanego przez Samsunga.

Jeszcze do niedawna produkowane przez Samsunga procesory Exynos, były jednostkami znacznie mniej wydajnymi w porównaniu do konkurencyjnych układów Snapdragon. Koreańska marka najwyraźniej nie chce być już dłużej gorsza od rywala i planuje nawiązać równorzędną walkę z Qualcommem, a być może nawet go pokonać.

Już wcześniej pojawiały się przecieki sugerujące iż nadchodzący Exynos 2200 będzie bardzo mocnym procesorem. Sugerują to m.in., ostatnie graficzne benchmarki tego układu. Najnowsze doniesienia wskazują natomiast, że procesor Samsunga będzie miał wyższe taktowanie rdzeni niż Snapdragon 898.

W sieci pojawiło się zdjęcie smartfona działającego rzekomo na nowym Snapdragonie. Widać na nim, że rdzenie Cortex-X2 pracują z częstotliwością 3.00 GHz, natomiast rdzenie Cortex-A710 taktowane są zegarem 2,50 GHz. Z kolei cztery energooszczędne rdzenie Cortex-A510 pracują z częstotliwością 1,79 GHz.

Duży rdzeń w Exynos 2200 ma wprawdzie nieco niższe taktowanie 2,9 GHz. Ale za to pozostałe rdzenie Cortex-A710 oraz Cortex-A510 mają już taktowanie odpowiednio 2,8 GHz oraz 2,2 GHz. Oczywiście na razie parametrów taktowania rdzeni nie potwierdzono, ale daje to pewne pojęcie jak będzie działał nowy procesor Samsunga.

Wyższe taktowanie rdzeni w połączeniu z nowoczesną technologią graficzną AMD może sprawić, że nowe CPU stanie się groźnym rywalem dla Qualcomma. Oczywiście na razie to jedynie spekulacje. Będziemy więc musieli trochę poczekać, by przekonać się, czy nowy układ zaskoczy nas jeśli chodzi o wydajność grafiki. Zwłaszcza w przypadku zastosowania ray tracingu.

Snapdragon 898

Źródło

You may also like...