Solis najnowszym smartwatchem Samsunga

Koreański Samsung pracuje nad swym kolejnym smartwatchem. Z przecieków wiadomo, że zegarek nazywa się Solis (co po hiszpańsku oznacza Słońce) i funkcjonować ma na platformie Tizen.

Samsung to firma, która nie tylko jest największym producentem smartfonów, ale zaczyna powoli pretendować do tego miana również na polu smartwatchy. Źródła donoszą, że koncern pracuje nad kolejnym modelem zegarka.Produkt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, jednak z przecieków wynika, że nosi roboczą nazwę Solis i będzie działać na platformie Tizen. Źródła twierdzą, że produkt będzie mieć numerację modeli SM-R760, SM-R765, SM-R770, SM-R765V oraz SM-R765S, z czego przynajmniej dwa powinny być wariantami dla operatorów komórkowych.

Otrzyma ponoć również okrągły wyświetlacz, a także własny system operacyjny Samsunga, jakim jest Tizen, wraz z unowocześnionym interfejsem użytkownika. Specyfikacja techniczna jest na chwilę obecną nieznana, ale można śmiało założyć, że będzie lepsza od Gear S2, a nie da się też wykluczyć, że sprzęt otrzyma nieco większy wyświetlacz. Wówczas można by obsługiwać go przy pomocy ekranu dotykowego, a nie tak jak obecnie, korzystając z obrotowego bezela.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, nowy model zostanie zapewne pokazany podczas berlińskich targów IFA.

Źródło: Sammobile.comYou may also like...