Sonim XP8 – wytrzymały smartfon z Androidem

Oferta pancernych smartfonów wzbogaciła się o kolejny model, który nazywa się Sonim XP8. Sprzęt zaprojektowany dla budowlańców, strażaków i ratowników medycznych, kosztuje 700 dolarów.

Istnieją zawody, w których komunikacja jest kluczowa, lecz trudne warunki pracy uniemożliwiają korzystanie ze zwykłych smartfonów. Dla takich osób powstają więc specjalne, pancerne modele i taki też jest Sonim XP8.

Sonim XP8 to sprzęt, który stworzono przede wszystkim dla osób pracujących na budowie, strażaków czy ratowników medycznych. Ogólnie mówiąc wszystkich, których środowisko pracy jest niezbyt przyjazne dla delikatnej elektroniki. Nowy model został więc wyposażony w obudowę spełniającą wojskowy standard wytrzymałości MIL-STD-810G. Oznacza to, że niestraszna mu woda, pył, ciśnienie, temperatura, wstrząsy, radiacja, wilgotność itp. Dodatkowo wyposażono go w dwa głośniki generujące dźwięk o natężeniu pond 100 dB, aby można było rozmawiać bez przeszkód nawet w głośnym otoczeniu.

Produkt posiada także push-to-talk, działająca niczym krótkofalówka, z dedykowanym przyciskiem, którego można obsługiwać w rękawiczkach. Dzięki temu możemy komunikować się z inną osobą bez potrzeby telefonowania do niej. Wyświetlacz także jest odpowiednio wzmocniony. Jest wytrzymały na punktowe uszkodzenia i można go obsługiwać dłońmi mokrymi lub ubranymi w rękawice.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to nie jest wbrew pozorom taka zła. Sonim XP8 posiada 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Jego sercem jest natomiast procesor Qualcomm Snapdragon 630 z 4 GB RAM oraz 64 GB rozszerzalnej pamięci flash. Tylna kamera ma 12 MP sensor, optyczną stabilizację obrazu oraz autofokus z detekcją fazy. Przednia ma natomiast 8 MP.

Smartfon posiada również baterię o pojemności 4900 mAh, a zarządza nim Android 7.0 Nougat. Sonim XP8 na amerykańskim rynku oferowany jest w cenie 700 dolarów.

Sonim XP8

Źródło: Att.com

You may also like...