Xiaomi Mi 7 dostanie ekranowy czytnik odcisków palców

Vivo jako pierwsze zaoferowało smartfon z czytnikiem odcisków wbudowanym w ekran, ale wkrótce takich modeli pojawi się więcej. W planach ma je również chińska firma Xiaomi. I właśnie potwierdzono, że taki czytnik dostanie model Xiaomi Mi 7.

Choć Samsung już od dawna przymierzał się do wprowadzenia na rynek smartfona wyposażonego w ekranowy czytnik odcisków, to został wyprzedzony. Jako pierwsza taką technologię zastosowała firma Vivo w modelu Vivo X20 Plus UD, a wkrótce dołączy do niej również Xiaomi.

Czytnik zintegrowany z wyświetlaczem dostanie bowiem nadchodzący model Xiaomi Mi 7. Niedawne doniesienia sugerowały bowiem, że producent planuje nieco opóźnić premierę tego smartfona, by wyposażyć go w nową technologię. Plotki okazały się prawdziwe. Dyrektor generalny firmy Lei Jun, potwierdził na portalu Weibo, że nowy smartfon rzeczywiście dostanie czytnik odcisków palców umieszczony pod szkłem wyświetlacza.

Przypomnę, że nadchodzący model jest flagowcem, który zostanie wyposażony w 5,65″ wyświetlacz z tzw., notchem, czyli wcięciem w górnej części. Pod maską znajdzie się natomiast Snapdragon 845, współpracujący z 8 GB pamięci RAM. Telefon ma być dostępny w cenie około 475 dolarów.

Xiaomi Mi 7

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...