Sony Mobile wyniesie się z kilku rynków

Sony postanowiło ograniczyć straty ponoszone na rynku mobilnym. Japońska firma chce, by jej dział Sony Mobile wycofał się z kilku rynków, m.in., z Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Jeszcze kilka lat temu Sony było liderem na rynku urządzeń przenośnych. Ostatnio jednak pozycja japońskiego koncernu w tym sektorze znacznie osłabła, a jej sprzęt wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie klientów. Gigant nie wytrzymuje rywalizacji z innymi firmami, oferującymi coraz lepsze produkty, więc jego dział mobilny od kilku lat przynosi poważne straty.

Koncern chce je ograniczyć, dlatego prawdopodobnie Sony Mobile wkrótce wycofa się z kilku rynków. Tak twierdzi na swym Twitterze znane źródło przecieków @evleaks. Jego zdaniem dział mobilny, jeszcze w tym roku zamierza zamknąć swe biura i zakończyć działalność na Bliskim Wschodzie, w Turcji oraz w Afryce. Ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w październiku

Na razie nie wiadomo jak rynek zareaguje na taki krok, bo Sony z pewnością ma jeszcze wielu fanów, którzy kupują jej produkty. Względy ekonomiczne są jednak dla koncernu ważniejsze, gdyż musi dbać o swych akcjonariuszy.

Sony Mobile

Źródło: Twitter.com

You may also like...