Sony Xperia XZ2 Premium kosztuje tyle co iPhone X

Sony chyba chce mocno ograniczyć krąg odbiorców najnowszego smartfona. Cena Xperia XZ2 Premium została bowiem ustalona na poziomie aż 999,99 dolarów.

Pod koniec przyszłego miesiąca Sony wprowadzi na rynek swój najnowszy flagowiec, który pomoże firmie ratować dział mobilny. Trzeba jednak przygotować się na to, że będzie to jeden z najdroższych smartfonów z Androidem tego roku.

Cena Xperia XZ2 Premium na rynku amerykańskim wyniesie bowiem aż 999,99 dolarów, czyli tyle co w ubiegłym roku kosztował iPhone X. Pytanie czy warto tyle zapłacić za nowy telefon. Na jego wyposażenie z pewnością nie będzie można narzekać. Smartfon otrzyma bowiem 5,8″ ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, wspierający technologię HDR. Pod maską pracuje natomiast najwydajniejszy obecnie procesor Qualcomma, czyli Snapdragon 845. Układ został połączony z 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci flash, rozszerzalnej kartą microSD (sprawdź najlepsze oferty).

Do robienia zdjęć wykorzystamy podwójny tylny aparat z sensorami 19 i 12 MP, którego czułość ISO w przypadku zdjęć wynosi 51 200, zaś filmów 12 800. Oczywiście aparat pozwala nagrywać wideo w 4K, a także w trybie super slow-motion z prędkością 960 kl/s. Przednia kamera z matrycą 13 MP wykona nam selfie oraz nagra wideo w 1080p.

Smartfon zasilany jest baterią 3,540 mAh, posiada złącze USB-C, zaś jego obudowa jest odporna na wodę i pył, wytrzymując do 30 minut na głębokości 1,5 metra.

Parametry nowego smartfona są bez wątpienia bardzo dobre, ale cena Xperia XZ2 Premium może jednak nieco odstraszać.

Cena Xperia XZ2 Premium

Źródło: Sonymobile.com

You may also like...