Sony zmienia wygląd PS5; pokazano oficjalne panele

Sony wprowadza do sprzedaży własne panele obudowy, pozwalające odmienić wygląd konsoli PlayStation 5. Do wyboru jest pięć wersji kolorystycznych po 55 dolarów sztuka.

Kilka miesięcy temu Sony wymusiło na firmie Dbrand wstrzymanie sprzedaży nieoficjalnych paneli pozwalających zmienić wygląd PlayStation 5. Pojawiły się wówczas sugestie, że japoński koncern zrobił to tylko po to, aby wprowadzić na rynek własne tego typu produkty. Dlatego też wcześniej pozbył się konkurencji.

Przewidywania okazały się prawdziwe, gdyż japoński koncern właśnie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży własnych paneli. Użytkownicy PlayStation 5, które można kupić w tych sklepach, mają do wyboru pięć wersji kolorystycznych. Są to Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue oraz Galactic Purple. Wymiana panelu jest bardzo prosta, gdyż wystarczy tylko usunąć oryginalny i umieścić na miejscu nową wersję.

PlayStation 5

Panele wyceniono po 55 dolarów sztuka, jednak na ich zakup trzeba będzie trochę poczekać. Na poszczególnych rynkach w sprzedaży pojawią się bowiem dopiero w pierwszej połowie przyszłego roku.

Sony do kompletu przygotowało również kontrolery, dopasowane kolorystycznie do nowych paneli. Można je będzie kupić już w styczniu przyszłego roku, w cenie 75 dolarów za sztukę.

Pytanie tylko czy warto płacić więcej za nowy kolor, gdyż w przeliczeniu daje to około 308 zł. Tymczasem standardowy kontroler w kolorze czarnym, dostępny jest w polskich sklepach od 249 zł. A jeśli koniecznie chcielibyśmy zmienić jego kolor, to możemy włożyć pada w silikonowe etui White Shark, dostępne w cenie od 34 zł. Nie tylko będzie chronić kontroler przed uszkodzeniami oraz rysami, ale też zmieni jego kolor na czerwony. Etui oferowane jest także w kolorze białym oraz czarnym.

Źródło

You may also like...