Sony potwierdza nową konsolę PlayStation

Sony potwierdziło, że pracuje nad kolejnym PlayStation. Przedstawiciel japońskiego koncernu nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów technicznych nowego sprzętu.

Kilka miesięcy temu Microsoft zapowiedział kolejną generację Xboxa. Sony nie chce być od swego rywala gorsze i również zapowiedziało kolejny model swej konsoli. W rozmowie z dziennikiem Financial Times, dyrektor generalny koncernu Kenichiro Yoshida poinformował o planach jej stworzenia.

Wprawdzie nie ujawnił jak nowy sprzęt będzie się nazywać, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe nazewnictwo konsol, można założyć, że będzie to PlayStation 5. Oczywiście nie podał żadnych szczegółów technicznych planowanego sprzętu. Zapewnił jedynie, że będzie wyposażony w podzespoły, których oczekiwalibyśmy od sprzętu następnej generacji.

Liczymy na to, że być może już podczas CES 2019 dowiemy się czegoś więcej. Z pewnością oczekiwania wobec nowego sprzętu będą duże, a nie możemy zapominać, że konkurencja nie śpi.

Microsoft zapowiedział właśnie nową platformę streamingową dla graczy, która nazywa się Project xCloud. Jej publiczne testy ruszą w przyszłym roku, a zadaniem tej usługi będzie umożliwienie graczom konsolowym i pecetowym zabawy na platformie, którą preferują. Obecnie usługa testowana jest na smartfonach i tabletach.

PlayStation

Źródło: Ft.com

You may also like...