Sony sprzedało 30 mln sztuk PlayStation 4

Można już oficjalnie uznać, że PlayStation 4 odniosło wielki rynkowy sukces. Sony pochwaliło się właśnie, że jej najnowsza konsola, na całym świecie sprzedała się dotychczas w liczbie 30,2 mln egzemplarzy.

Mimo początkowych problemów, PlayStation 4 okazało się godnym następcą kultowego PlayStation 3, które wprowadziło rozrywkę w zupełnie nową erę. Choć konsola nie oferuje zapowiadanej grafiki w 4K i często ledwie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu Full HD, to dzięki bogatej bibliotece świetnych gier, odniosła ogromny sukces.

Sony pochwaliło się właśnie, że jej konsola, która od dwóch lat jest obecna na rynku, dotychczas sprzedała się w liczbie 30,2 mln egzemplarzy. Warto dodać, że największy sukces urządzenie odniosło w tym roku, gdyż jeszcze w marcu producent informował o 20 mln sztuk, więc w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy przybyło ponad 10 mln jej nowych użytkowników. Do końca roku ten wynik może się znacznie powiększyć. W tym tygodniu mamy Black Friday, podczas którego Sony na pewno zorganizuje jakiejś promocje, a klienci skwapliwie to wykorzystają. A do tego zbliżają się święta, więc sporo osób na pewno znajdzie nowiutkie PlayStation 4 pod choinką.

Niestety nie wiemy jak na tle PS4 wypada Xbox One, gdyż Microsoft ponad rok temu zdecydował, że nie będzie już ujawniał liczby sprzedanych konsol. Czyżby ze wstydu?

Źródło: Scei.co.jp

You may also like...