Sony prezentuje karty microSD do zadań specjalnych

Sony zaprezentowało właśnie nowe karty microSD w specyfikacji SF-G TOUGH. Nowe modele są specjalnie wzmocnione i przeznaczone do pracy w trudnych warunkach.

Nie da się zaprzeczyć, że karty microSD to sprzęt dość kruchy. Wystarczy chwila nieuwagi i cienki płatek można złamać, przygnieść czymś lub zwyczajnie wrzucić do jakiegoś płynu. Oznacza to wówczas stratę przechowywanych na nich danych lub zdjęć, jeśli używamy ich w aparatach.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Są odporne na nie tylko na skrajne temperatury, wstrząsy, ale nawet promieniowanie rentgenowskie. Sony również oferuje takie produkty i właśnie zaprezentowała nową ich rodzinę w specyfikacji SF-G TOUGH.

Nowe karty zaprojektowano w taki sposób, by mogły znieść bardzo wiele. Mają więc monolityczne obudowy wykonane z jednego odlewu, w których nie ma pustych przestrzeni. Dzięki temu jej wytrzymałość jest znacznie wyższa i mogą znieść nacisk 180 N, a do tego są zabezpieczone przed wodą i pyłem.

To nie wszystkie zalety nowych produktów. Karty microSD oprócz wysokiej wytrzymałości, są też bardzo szybkie. Sony twierdzi, że prędkość zapisu danych wynosi aż 299 MB/s. Prędkość odczytu to natomiast 300 MB/s. Takie parametry sprawiają, że nowe karty idealnie nadają się do zdjęć seryjnych, nagrywania filmów z dużą liczbą klatek, a także filmowania w rozdzielczości 4K.

Na europejskim rynku nowe karty pojawią się już w październiku. Producent nie podał jeszcze ich cen, ale zważywszy na zaawansowaną konstrukcję i duże transfery danych, trzeba będzie sporo za nie zapłacić.

karty microSD

karty microSD

Źródło: Sony.net

You may also like...