Soundbar Harman Kardon Q80R zapewni idealny dźwięk dla kina domowego

Samsung Harman Kardon Q80R to nowy soundbar, który pozwoli stworzyć profesjonalne kino w domu. Konstrukcja 5.1.2-kanałowa ma 370 W mocy i wiele użytecznych funkcji.

Wiele osób chciałoby oglądać w domu filmy na dużym ekranie i z dobrym nagłośnieniem. O ile ekran to nie jest problem, o tyle z nagłośnieniem mogą być kłopoty. Dobre głośniki zajmują bowiem mnóstwo miejsca, nie mówiąc o potrzebie ukrycia wszystkich kabli. Lepszym rozwiązaniem może być soundbar, który wcale nie oferuje gorszego brzmienia, a przy tym zajmuje mniej miejsca.

Samsung wprowadza właśnie na rynek najnowszą listwę Harman Kardon Q80R, opracowaną we współpracy z inżynierami z Harman Kardon. Produkt wyposażono w rzeczywisty wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 5.1.2. Dzięki takiej konfiguracji poczujemy dźwięk otaczający nas ze wszystkich stron. A technologie Dolby Atmos i DTS:X przeniosą nas w samo centrum filmowych wydarzeń.

Harman Kardon Q80R otoczy nas dźwiękiem z różnych stron

Listwa posiada łącznie 13 głośników, z czego część skierowana jest ku górze. Fala dźwięku odbija się dzięki temu od sufitu, sprawiając wrażenie, jakby spływał na nas z góry. Z kolei głośniki boczne, umieszczone na dwóch końcach soundbara, zapewniają równomierne rozchodzenie się dźwięku.

Nowością jest Funkcja adaptacji dźwięku, która analizuje i rozpoznaje rodzaj dźwięku towarzyszącego treściom odtwarzanym na ekranie telewizora. A następnie automatycznie optymalizuje brzmienie dla jak najlepszego wrażenia. W ten sposób nawet przy niskim natężeniu dźwięku, nie pojawią się problemy ze zrozumieniem dialogów.

Dodatkowo, skalowanie treści sprawia, że jakość odtwarzanych dźwięków może zostać poprawiona nawet do 32 bitów, co daje gwarancję pozbawionego zniekształceń, czystego brzmienia.

Projektanci Samsung nie zapomnieli także o udogodnieniach dla graczy. Po podłączeniu konsoli do telewizora za pomocą kabla HDMI, Tryb Gry w soundbarze uruchomi się automatycznie. Analizuje on treść gry i optymalizuje ustawienia dźwięku, dzięki czemu gracze mogą poczuć się, jakby byli w samym centrum wirtualnego świata.

Harman Kardon Q80R posiada też technologię Bluetooth, dzięki czemu możemy transmitować do głośnika muzykę z naszego smartfona. Produkt oferowany jest na polskim rynku w cenie 4000 zł.

Harman Kardon Q80R

Źródło: Samsung.com

You may also like...