Nowe chłodzenie Zalmana to wydajność i cisza podczas pracy

Posiadacze mocnych procesorów ucieszą się z nowego coolera Zalman CNPS10X Optima II Black Edition. Produkt jest nie tylko efektywny, ale też bardzo cichy podczas pracy.

Składając wydajny komputer dla gracza, musimy zadbać o to, by jego procesor nie przegrzewał się podczas pracy. Temperatura jest bowiem kluczowa dla stabilności działania całego systemu, choć chłodzenie musi być wydajne. Dobrze byłoby również, aby nie generowało nadmiernego hałasu, który mógłby przeszkadzać podczas pracy i zabawy.

Oba te warunki spełnia nowy model coolera Zalman CNPS10X Optima II Black Edition, który niebawem trafi na polski rynek. To bardzo wydajny system chłodzący, zdolny do pracy z CPU o TDP wynoszącym nawet 200 W. Główny radiator połączony jest z podstawą czterema ciepłowodami, dopasowanymi tak, że dotykają bezpośrednio IHS’u procesora. System ten, nazwany DTH (Direct Touch Heatpipe) ma pozwalać na bardzo szybki transfer ciepła do radiatora.

Cooler nie tylko jest wydajny, ale też oferuje ciekawą stylistykę podkreślaną przez podświetlenie LED RGB. Producent zadbał też o komfort pracy. 120-milimetrowy wentylator zaprojektowano więc w taki sposób, by generowany hałas był jak najmniejszy. Uzyskano to poprzez zamontowanie podwójnego układu łopat – mniejszych, wewnętrznych, i większych, zewnętrznych. Wentylator posiada też wyposażono w łożyska hydrauliczne.

Cena chłodzenia Zalman CNPS10X Optima II Black Edition będzie wynosić 149 zł.

Dane techniczne:

Masa: 740 g
Materiały: aluminium i miedź
Łożyska: hydrauliczne
Wentylator: 120 mm
Głośność: maksymalnie 27 dB +/- 10%
Kontrola prędkości: PWM
Zakres prędkości: od 800 do 1500 obr./min
Przepływ powietrza: 61,52 CFM
Wysokość: 160 mm

Zalman CNPS10X

Zalman CNPS10X

Źródło: Entrymedia.pl

You may also like...