Specyfikacja Xiaomi Mi A3 zapowiada się bardzo atrakcyjnie

Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek kolejnego smartfona z serii Mi A. Nowy model nazywa się Xiaomi Mi A3, a jego wyposażenie przedstawia się bardzo zachęcająco.

Xiaomi ostatnio skupia się na produkcji smartfonów z wyższej półki, ale to nie znaczny, że zaniedbuje średni segment. Chiński koncern przygotowuje się do premiery najnowszego modelu jakim jest Xiaomi Mi A3. Firma rozpoczyna właśnie kampanię promującą nowy produkt, której motywem przewodnim jest bardzo atrakcyjna cena produktu.

Nie znamy jeszcze oficjalnej specyfikacji sprzętu, ale przecieki ujawniają nam szczegóły techniczne. Wynika z nich, że nadchodzący telefon otrzyma 6″ ekran AMOLED o rozdzielczości Full HD+. Modelu procesora na razie nie ujawniono, choć nieoficjalnie sugeruje się Snapdragona 675 lub 730. Wiemy natomiast, że pamięci operacyjnej będzie 4 GB RAM, natomiast użytkowej 64/128 GB. Naturalnie z możliwością jej rozszerzenia zapewnianą przez czytnik kart microSD.

Do wykonywania zdjęć oraz nagrywania wideo posłuży nam potrójna kamera tylna, składająca się z 48 MP sensora głównego oraz dodatkowych 8 + 2 MP. Kamera do selfie dysponuje z kolei aż 32 MP sensorem, co pozwoli wykonywać świetne autoportrety. Bateria będzie natomiast miała pojemność aż 4000 mAh, więc powinna zapewnić dość długi czas pracy sprzęt.

Największym atutem Xiaomi Mi A3 jest oczywiście Android One. W tym wypadku jest to czysta wersja Androida 9.0 Pie, która z pewnością zapewni płynne działanie sprzętu.

Europejskiej ceny nowego smartfona jeszcze nie znamy. Możemy jednak założyć, że nie powinna być dużo wyższa od ubiegłorocznego modelu, który kosztował 250 euro.

AnTuTu

Xiaomi Mi A3

Źródło: Twitter.com

You may also like...