Sprzątanie mieszkania nie musi być trudne

W dzisiejszych czasach jesteśmy tak zaganiani pracą i obowiązkami, że znalezienie chwili na posprzątanie mieszkania, graniczy z cudem. Istnieją co prawda robo-odkurzacze, ale ich efektywność jest znikoma, więc trzeba poszukać innego rozwiązania.

Być może udało się je znaleźć 23-letniemu studentowi z Kolumbii, który opracował projekt systemu czyszczącego o nazwie Mab. Adrian Perez Zapata, jest autorem pomysłu rodem z filmów sci-fi, bowiem jego koncepcja jest bardzo śmiała i dotyczy zbudowania sferycznej kuli stanowiącej coś w rodzaju lotniskowca dla niewielkich latających dron, które pełnić miałby rolę sprzątaczek. Sfera nie tylko ładowałaby akumulatory dron, lecz także byłaby magazynem odpadków.

Drony oczywiście nie latałby swobodnie po całym domu, lecz wychodziły w zaprogramowanych godzinach, np., wówczas gdy jesteśmy w pracy.

Projekt to na razie czysta fantastyka, bo obecnie nie istnieje technologia, która pozwalałaby zrealizować taki pomysł. Ale trzeba przyznać, że sama idea brzmi interesująco i wielu z nas chciałoby posiadać taki zautomatyzowany system sprzątający.

Źródło: Electroluxdesignlab.com

You may also like...