Sprzęt Nintendo zadba o nasze nasze zdrowie

Nintendo opatentowało technologię, która pozwoli monitorować zdrowie użytkownika. Posłużą do tego zupełnie nowe urządzenia wyposażone w szereg różnych sensorów.

Nintendo to jeden z najstarszych producentów gier oraz sprzętu służącego do cyfrowej rozrywki. Od kilku lat firma nie tylko bawi, ale też dba o zdrowie użytkowników oraz ich rozwój intelektualny. Oferowane przez koncern konsole oraz akcesoria zmuszają użytkownika do ruchu, poprawiając jego kondycję fizyczną. Producent posiada też oprogramowanie, pomagające m.in., ćwiczyć pogarszającą się pamięć.

Najnowszy patent sugeruje jednak, że koncern chce iść znacznie dalej i stworzy sprzęt, który będzie monitorował nasze zdrowie. Z dokumentów wynika, ze koncern planuje stworzyć system wykorzystujący stacjonarne i mobilne terminale, sprawdzające zdrowie użytkownika.

Nintendo

Terminale mają posiadać różnego rodzaju sensory, monitorujące organizm użytkownika. Na przykład mobilny terminal wyglądający jak typowy smartfon, będzie mierzył ruch oraz zliczał kroki. Natomiast terminal stacjonarny będzie gromadził dane dotyczące oddychania i tętna. Terminal bazowy posiada również projektor, który nie tylko wyświetla statystyki użytkownika, ale też będzie nakłaniał do ruchu lub odpoczynku, w zależności od stanu organizmu.

Nintendo

Sprzęt otrzyma również specjalne oprogramowanie, dzięki któremu dbanie o własne zdrowie będzie łączyło się z zabawą. Postęp w grze może więc zostać skorelowany z ruchem w rzeczywistym świecie, aby w ten sposób nakłonić gracza do ćwiczeń.

Nintendo

Pamiętajmy jednak, że jest to tylko patent, więc nie ma pewności, czy Nintendo zdecyduje się wprowadzić ten pomysł do użytku. Japoński koncern od dawna zachęca jednak swych klientów do ruchu, więc ta koncepcja może w tym bardzo pomóc.

Źródło

You may also like...