Składany Xiaomi MIX pokazany na nowych zdjęciach

Xiaomi jest coraz bliższe wprowadzenia na rynek pierwszego składanego smartfona. Model Xiaomi MIX możemy podziwiać na najnowszych zdjęciach opublikowanych w chińskich mediach.

Eksperci zapowiadali składane smartfony jako rewolucję na rynku urządzeń mobilnych, ale na razie tego nie widać. Jedynie Samsung, Huawei oraz Royole wprowadzili tego typu sprzęt do sprzedaży, ale inni producenci się do tego na razie nie kwapią. Nie oznacza to jednak, że firmy nie pracują nad podobnymi urządzeniami, a jedną z nich jest Xiaomi, której dzieło możemy podziwiać na nowych zdjęciach.

Xiaomi MIX

Fotografie prezentujące prototyp modelu Xiaomi MIX, pojawiły się właśnie w chińskich mediach społecznościowych. Zdjęcia wykonane w metrze, przedstawiają urządzenie testowane prawdopodobnie przez jednego z pracowników koncernu.

Xiaomi MIX

Natomiast widoczny na nich smartfon różni się znacznie od podwójnie składanego prototypu pokazanego dwa lata temu. Obecna wersja konstrukcyjnie bardzo przypomina Samsunga Galaxy Z Fold, a więc składa się niczym książka ekranem do wewnątrz.

Xiaomi MIX

To co na poniższych zdjęciach najbardziej rzuca się w oczy to fałda przebiegająca przez środek ekranu, która jest spora i wyraźnie widoczna. Oczywiście pamiętajmy, że to tylko prototyp, jednak jest to wada również komercyjnie dostępnych urządzeń.

Xiaomi MIX

Jeśli natomiast chodzi o rozmiary urządzenia, to można odnieść wrażenie, że sprzęt jest większy niż smartfony Huawei oraz Samsunga. Bliżej mu do tabletu niż smartfona i nawet po złożeniu korzystanie z niego może nie być najwygodniejsze.

Naturalnie jak wspomniałem, to tylko prototyp i to zapewne jeden z wielu. Nie mamy więc pewności czy producent zdecyduje się na taki design.

Tym bardziej że, ma jeszcze sporo czasu na dopracowanie projektu, gdyż Xiaomi MIX nie ma jeszcze ustalonej daty premiery.

Źródło

You may also like...