Stacja dokująca dla starego twardziela

Dyski SSD zdobywają rynek komputerowy w coraz szybszym tempie. Niestety wciąż problematyczna może być ich zbyt mała pojemność. Warto w takiej sytuacji wyposażyć się także w standardowy dysk HDD. Co jednak kiedy nie mamy na niego miejsca w komputerze czy laptopie?

W takiej sytuacji jest kilka skutecznych rozwiązań. Możemy wydać znacznie więcej na bardziej pojemny dysk SSD, zwolnić miejsce rezygnując np. z napędu lub zaopatrzyć się w stację dokującą na stary dysk. Powoduje ona, że wymagane wolne miejsce w komputerze ogranicza się jedynie do wolnego portu USB.

Najtańsze dyski ssd

Takie rozwiązanie jest bardziej uniwersalne niż zwykłe przenośne dyski, szczególnie kiedy swój stary dysk HDD zamieniliśmy właśnie na nowszą technologię. Dzięki stacji dokującej HD32-U2S-3 od Gembird nie musimy martwić się o stare dane, z których wciąż można bez problemu korzystać. Urządzenie obsługuje 2,5” i 3,5” dyski twarde SATA o dowolnej pojemności i nie wymaga dodatkowych sterowników. Dzięki temu można z niego korzystać przy podłączeniu do dowolnego sprzętu, niezależnie czy będzie to laptop, czy komputer stacjonarny.

Stacja dokująca kosztuje około 80 zł.

Specyfikacja produktu:

– Obsługa USB 2.0 i USB 1.1
– Wspiera dyski twarde Serial ATA 3.5 ” i 2.5 ” (HDD tylko jeden na raz)
– Nie wymaga żadnych sterowników
– Zasilacz AC-DC: wejście 100-240VAC, wyjście 12VDC / 2A
– Materiał: tworzywo sztuczne
– Waga netto produktu: 0,26 kg
– Wymiary produktu: 172 x 90 x 75 mm

Źródło: entrymedia.pl

You may also like...