Kolejna aktualizacja Star Citizen dodaje planetę i nowe efekty pogodowe

Cloud Imperium Games udostępniło kolejną wersję alfa swej gry Star Citizen. Aktualizacja przynosi m.in., nową planetę microTec, efekty pogodowe i nowy statek.

Star Citizen, to gra która zdążyła już obrosnąć legendą. Projekt finansowany z pieniędzy graczy, którzy przekazali na niego już ponad 250 mln dolarów, powstaje od wielu lat i wciąż nie widać końca prac. Wielu powątpiewa w to, że twórcy kiedykolwiek go skończą, gdyż ten model biznesowy bardzo się im opłaca. Gdyby bowiem wydali pełną wersję gry, mogłoby się okazać, że nie spełnia oczekiwań klientów. A tak pieniądze wciąż płyną na firmowe konta szerokim strumieniem i pewnie będą płynąć jeszcze bardzo długo.

Twórcy Star Citizen wprowadzają nowe elementy

Nie można jednak powiedzieć, że twórcy siedzą z założonymi rękami licząc spływające dolary. Cały czas pracują i co jakiś czas wprowadzają nowe elementy. Właśnie pojawiła się kolejna wersja alfa o numerze 3.8.0, która przynosi ze sobą kilka nowości, takich jak nowy okręt, planeta itp.

Star Citizen

Największą z nowości jest planeta microTech. Nieudana próba teraformowania zmieniła ją w kulę lodu, przez którą regularnie przetaczają się śnieżyce. Na razie znajduje się na niej tylko jedno miasto o nazwie New Babbage, ale autorzy już planują powiększenie nowej lokacji o księżyce. Pojawią się one w alfie 3.9.0.

Star Citizen

Nowa wersja gry wprowadza tez zmiany we wszystkich udostępnionych dotąd planetach i księżycach. Poprawiono w nich nie tylko oprawę wizualną, ale też dodano nowe efekty pogodowe. Obecne na nich pył, piasek oraz burze śnieżne wpływają teraz na zachowanie się statków podczas lotu.

Star Citizen

Kolejną nowością jest wprowadzenie strumieniowego przesyłania obiektów po stronie serwera. Dzięki temu zamiast symulowania w tym samym czasie całego uniwersum, przesyłane są jedynie dane istotne dla gracza. Twórcy zapewniają, że z biegiem czasu technologia będzie rozbudowywana, co powinno poprawić wydajność gry, zwiększyć jej stabilność itp.

Star Citizen

Kolejną nowością w Star Citizen jest okręt Argo Mobile. To statek górniczy, wyposażony w lasery wydobywcze, które może zabrać na pokład do czterech graczy. Każdy z nich obsługuje wówczas jeden laser, co zdecydowanie zwiększa tempo wydobycia minerałów. Dodano również nowe misje, stacje orbitalne, a także trochę uzbrojenia. Gracze otrzymali m.in., karabin snajperski oraz wyrzutnię rakiet. Pojawiły się też nowe przedmioty do walki wręcz, takie jak kastety i noże, jak również skryte powalenie przeciwnika.

Usprawniono ponadto SI oraz parę innych elementów, a pełny spis zmian znajdziecie tutaj.

Źródło

You may also like...