Star Trek: Voyager zremasterowany do jakości 4K

Kultowy serial Star Trek: Voyager doczekał się zremasterowania do jakości 4K. Zajął się tym jeden z youtuberów, który wykorzystał w tym celu sztuczną inteligencję.

Fani kultowego serialu Star Trek: Voyager, który na ekrany telewizorów wszedł w 1995 roku, będą go mogli wkrótce obejrzeć w jakości 4K. Jeden z youtuberów podjął się bowiem trudnego zadania zremasterowania tej telewizyjnej produkcji. Użył w tym celu program do edycji wideo opracowanego przez Topaz Labs, wykorzystującego sztuczną inteligencję.

Na tę chwilę udało mu się zremasterować pięć epizodów, zaś efekt tych prac możecie zobaczyć na poniższym klipie. Przedstawia scenę z czwartego odcinka szóstego sezonu, zatytułowanego Tinker Tenor Doctor Spy.

Jako materiał źródłowy, youtuber wykorzystał wydanie serialu na DVD, każdy epizod trzykrotne przepuszczając przez program Gigapixel AI. Jest to naturalnie czasochłonny oraz kosztowny proces, zaś autor twierdzi, że remaster każdego epizodu zajął mu około sześciu godzin.

Na razie autor przygotował pięć odcinków, a na jego kanale na YouTube możecie obejrzeć krótkie ich fragmenty. W planach ma jednak przygotowanie kolejnych epizodów serii.

Oczywiście nie udostępnił w sieci pełnych odcinków, gdyż nie ma do nich praw, ale jego praca może zainteresować CBS i Paramount, które być może ją wykorzystało. Fajnie byłoby zobaczyć kultowy serial w jakości dostosowanej do współczesnych standardów i wielu fanów z pewnością kupiłoby takie wydanie.

Star Trek: Voyager

Źródło

You may also like...