Steam przestał działać na starszych wersjach systemu Windows

Bieżący rok nie rozpoczął się zbyt dobrze dla użytkowników Windowsa XP oraz Visty. Od wczoraj, na ich komputerach przestała bowiem działać popularna platforma Steam.

System Windows starzeje się nieustannie i co jakiś czas kolejne jego wersje tracą wsparcie. Chodzi tu nie tylko o wsparcie ze strony samego Microsoftu, ale również producentów oraz dystrybutorów oprogramowania. Jednym z tych ostatnich jest Valve, które jest właścicielem największej na świecie platformy dystrybucji gier komputerowych.

Już ubiegłego lata Valve informowało, że wkrótce Steam przestanie wspierać starsze wersje Windowsa, czyli XP oraz Vistę. Firma uznała bowiem, że nie ma to większego sensu, gdyż łączna liczba użytkowników obu wersji systemu, wynosi poniżej 1 procenta. Obietnica ta została właśnie spełniona i od wczoraj klient Valve przestał funkcjonować na komputerach wyposażonych w obie wersje systemu.

Dla graczy nie jest to dobra wiadomość, bowiem jeśli nadal chcą korzystać z biblioteki posiadanych tytułów, muszą zaktualizować posiadany system operacyjny. I to co najmniej do Windowsa 7 lub nowszej wersji. Jest to bowiem aktualnie najstarszy z systemów wspieranych przez tę platformę. Trzeba jednak liczyć się z tym, że ten system za jakiś czas również może utracić wsparcie, więc lepiej od razu przesiąść się na Windowsa 10. O ile rzecz jasna nasz komputer na to pozwala.

Steam

Źródło: Steampowered.com

You may also like...