Stół IKEA podgrzeje posiłek smartfonem

Smartfony są w dzisiejszych czasach nieodłącznym towarzyszem każdego z nas i wiele osób nie może ich wypuścić z ręki nawet podczas posiłku. Szwedzki koncern znalazł na to radę i skonstruował specjalny stół. Stół IKEA podgrzewa posiłek, wykorzystując do tego celu właśnie smartfony.

Smartfony w teorii miały nam ułatwić życie, jednak w przypadku wielu osób całkowicie je zdominowały. Widać to szczególnie w restauracjach oraz podczas rodzinnych kolacji. Tam każdy uczestnik wpatruje się w niewielki ekran, nie widząc poza nim świata.

IKEA postanowiła skłonić nas do zmiany tych nawyków i zaprojektowała specjalny stół o nazwie Phone-less table. Produkt został opracowany przez projektantów z tajwańskiego oddziału koncernu, który podgrzewa nasz obiad wykorzystując do tego smartfony. Choć nowoczesne modele rozgrzewają się do dość wysokich temperatur, to jednak urządzenia te nie pełnią tu funkcji grzałki, lecz wykorzystywane są w nieco innym charakterze.

Pośrodku stołu znajduje się wysuwana płyta grzewcza, która podgrzewa posiłek. Aby jednak zadziałała, osoby zgromadzone wokół niego, muszą włożyć swe smartfony do specjalnej szuflady znajdującej się pod płytą. Im więcej zostanie ich tam umieszczonych, tym płyta będzie mieć wyższą temperaturę. Oczywiście aby uczestnicy posiłku nie oszukiwali, to jeśli jakiś smartfon zostanie z pojemnika zabrany, temperatura płyty zostanie obniżona.

Stół IKEA ma na celu nakłonienie ludzi do tego, aby przynajmniej na czas posiłku odłożyli swe smartfony i zaczęli rozmawiać z otaczającymi ich ludźmi, zamiast po raz kolejny sprawdzać swój status na Facebooku, czy też pisać SMS’y.

Stół IKEA

Źródło: Neowin.net

You may also like...