Surface Neo może w ogóle nie pojawić się w sprzedaży

Szansa na premierę Surface Neo staje się coraz mniejsza. Według najnowszych doniesień, dwuekranowe urządzenie może nigdy nie trafić na sklepowe półki.

W tym roku Microsoft zaplanował sobie premiery dwóch nowych urządzeń z dwoma ekranami. Pierwszym jest smartfon Surface Duo, który pojawił się parę tygodni temu. Smartfon z Androidem ma jednak spore problemy z jakością wykonania. Użytkownicy skarżą się bowiem na problemy z zawiasem oraz pękającą ramką w pobliżu złącza USB-C.

Drugim z nowych urządzeń koncernu z Redmond jest dwuekranowy komputer Surface Neo z platformą Windows 10X. Koncern chciałby również wprowadzić go na rynek w tym roku, lecz z powodu problemów zdecydowano o przesunięciu premiery na przyszły rok. Według najnowszych doniesień istnieje jednak coraz większe prawdopodobieństwo, że sprzęt wcale nie trafi do sprzedaży.

Według przecieków. Microsoft chce bowiem najpierw udostępnić platformę Windows 10X dla zwykłych komputerów, a więc urządzeń z jednym ekranem. Dla takich produktów system miałby pojawić się wiosną przyszłego roku. Wersja dla sprzętu z dwoma ekranami może natomiast zadebiutować więc nie wcześniej jak w 2022 roku.

Tak duże opóźnienie sprawi, że atrakcyjność Surface Neo znacznie spadnie, gdyż na rynku będzie w tym momencie dużo tego typu urządzeń. Produkt Microsoftu nie wzbudzi tak dużego zainteresowania jak teraz, więc jego wprowadzenie na rynek przestaje mieć sens. Z drugiej jednak strony opóźnienie mogłoby pozwolić inżynierom koncernu na dopracowanie sprzętu i wyeliminowanie wszystkich jego niedoskonałości.

Surface Neo

Źródło

You may also like...