Nowa aplikacja Google ułatwi przesiadkę z iOS na Androida

W sklepie Google Play Store pojawiła się nowa aplikacja Switch to Android, która ułatwi przesiadkę z iOS na Androida. W łatwy sposób przeniesie wszystkie dane na nowy sprzęt.

Od kilku lat w Google Play Store dostępna jest aplikacja Move to iOS, która umożliwia bezproblemowe przejście z Androida na nowego iPhone’a. Teraz w sklepie Google pojawiła się nowa aplikacja o nazwie Switch to Android, która umożliwia to samo, tyle że w drugą stronę.

Program pozwala użytkownikowi w łatwy i bezpieczny sposób przenieść wszystkie dane z iPhone’a na nowy smartfon z Androidem. Wcześniej użytkownicy iOS pragnący przesiadki na Androida, musieli całą robotę wykonać ręcznie. Wymagało to wykonania lokalnej kopii zapasowej danych na komputerze, za pośrednictwem chmury, karty SD lub pendrive’a. Dopiero potem można było wszystko to przenieść na nowy smartfon.

Teraz zadanie stało się łatwiejsze, gdy nie trzeba już korzystać z aplikacji zewnętrznych firm i robić wszystkich tych działań. Obecnie można to wszystko przesłać za pomocą jednej tylko aplikacji.

Aplikacja ze starego telefonu przesyła wszystkie nasze dane, takie jak zdjęcia, filmy, kontakty i kalendarz z iCloud do Google Drive oraz Google Photos. Gdy uruchomimy już nowy telefon, pobierze następnie wszystkie przesłane dane i umieści je w pamięci sprzętu.

Program jest bardzo łatwy w obsłudze i całą pracę można wykonać w praktycznie czterech prostych krokach. Trzeba jednak pamiętać, że aplikacja nie pojawiła się jeszcze oficjalnie (jest to miękka premiera) i wciąż jest rozwijana. W tej chwili ma kilka drobnych błędów, które jednak powinny zostać wyeliminowane do jej premiery.

Switch to Android

Źródło

You may also like...