Syfy skasowało serial The Expanse

Jeden z najlepszych seriali sci-fi ostatnich lat, został właśnie skasowany przez stację SyFy. Los The Expanse może jednak nie być przesądzony, gdyż fani chcą, by przejęła go inna stacja i kontynuowała historię.

W tym tygodniu fani seriali mogli przeżyć niemały szok. Skasowano bowiem nie tylko serial Lucyfer, ale też The Expanse, jedną z najpopularniejszych produkcji sci-fi ostatnich lat. Serial bazujący na znanej powieści Jamesa S.A. Corey’a, doczekał się na razie trzech sezonów i czwartego raczej nie będzie.

Decyzja stacji SyFy jest dużym zaskoczeniem, gdyż serial cieszył się sporą popularnością, miał ciekawą fabułę oraz wysokiej klasy efekty specjalne. Jest także wysoko oceniany przez krytyków oraz samych widzów, a mimo to zrezygnowano z jego dalszej produkcji. Powodem tej decyzji była umowa SyFy z NBCUniversal. Stacja zarabiała bowiem na reklamach podczas emisji na żywo. Tymczasem wiele osób oglądało serial w streamingu oraz z nagrywarek. Poza tym ostatnio jego widownia nieco się skurczyła. SyFy zdecydowało więc zainwestować pieniądze w produkcję seriali, które przynoszą jej zyski, takie jak Magicy oraz Krypton.

Los The Expanse nie jest jeszcze przesądzony. Serial jest produkowany i finansowany przez Alcon Television Group, które już rozpoczęło poszukiwania dla niego nowego domu. Biorąc pod uwagę pozytywne recenzje, być może uda się nim zainteresować inną stację, która go przejmie.

The Expanse

Źródło: Deadline.com

You may also like...