ADATA prezentuje nową pamięć RAM XPG SPECTRIX D41

Firma ADATA wprowadza na rynek nowy model szybkiej pamięci DDR4 RAM. Produkt o nazwie XPG SPECTRIX D41, skierowany jest przede wszystkim do modderów, gdyż wyposażony jest w podświetlenie RGB.

Pamięć RAM jest równie ważnym elementem wyposażenia komputera jak procesor, czy karta graficzna, dba bowiem o płynność działania całego systemu. Dlatego wart postarać się o odpowiednio wydajne moduły, takie jak XPG SPECTRIX D41, które na rynek wprowadza firma ADATA.

To bardzo szybka pamięć DDR4, wyposażona w podświetlenie RGB LED, umożliwiające rozświetlenie wnętrza naszego komputera ferią barwą. Nowe moduły dedykowane są przede wszystkim overclockerom i modderom, łącząc najwyższą wydajność z efektownym podświetleniem RGB LED.

Dzięki radiatorowi z wydajnym systemem odprowadzania ciepła i 10-warstwowemu PCB, moduły XPG SPECTRIX mogą pracować z taktowaniem od 2660 do 4600 MHz. W ofercie będzie dostępna również wersja, osiągająca taktowanie 5000 MHz – nie wymagając przy tym dodatkowego chłodzenia. Najszybsza wersja będzie jednak dostępna w sprzedaży dopiero w trzecim kwartale tego roku.

Model XPG SPECTRIX D41 został wyposażona w efektowny moduł podświetlenia RGB LED, który jest kompatybilny z technologią ASUS AURA Sync. Dzięki temu możliwe będzie wygodne sterowanie kolorem podświetlenia, jego jasnością oraz trybem pracy. Sprzęt ma też wsparcie dla technologii Intel XMP 2.0. Ułatwia ona podkręcanie taktowania oraz zapewnia pełną kompatybilność z platformami IntelX299 2666 MHz, podstawkami AMD AM4 oraz układami z serii Ryzen.

Nowe pamięci będą dostępne w zestawach single, dual oraz quad channel (pojedynczo oraz po dwa lub cztery moduły) o pojemnościach od 8 do 64 GB. Kości XPG SPECTRIX D41 zostaną objęte wieczystą gwarancją producenta – firmy ADATA. Ceny pamięci nie są jeszcze znane. Ale jeśli chcecie sprawdzić ceny pamięci innych firm, to zapraszam do tych sklepów.

XPG SPECTRIX D41

XPG SPECTRIX D41

XPG SPECTRIX D41

Źródło: Wec24.pl

You may also like...