Sztuczna inteligencja szybciej wykryje uzbrojoną osobę

Firma Athena Security opracowała technologię, dzięki której znacznie łatwiej będzie wykryć broń. Pomoże w tym specjalnie zaprogramowana sztuczna inteligencja.

Bezpieczeństwo wielu miejsc użyteczności publicznej takich jak lotniska, sądy, itp., to kluczowa sprawa. Dlatego instaluje się w nich różnego rodzaju detektory oraz bramki, pozwalające skutecznie wykrywać ukrytą broń, uniemożliwiając tym samym jej wniesienie na teren obiektu.

Czasem jednak takie rozwiązania nie spełniają swej roli, umożliwiając wniesienie broni na teren obiektu. Firma Athena Security opracowała jednak technologię, która znacznie ułatwi jej wykrywanie. Przedsiębiorstwo z San Francisco zaprzęgło do tego zadania sztuczną inteligencję, opracowując specjalny system, który potrafi rozpoznać broń na obrazie z kamer monitoringu. System nie tylko potrafi wykryć i rozpoznać broń palną, ale też może samodzielnie powiadomić policję o obecności strzelca, co zdecydowanie poprawi czas reakcji służb na ewentualne zagrożenie. A tym samym zmniejszy ryzyko obrażeń u osób postronnych.

Nowa technologia wkrótce zostanie przetestowana w realnych warunkach, a poligonem doświadczalnym będzie szkoła Wood High School w Warminister. To nieprzypadkowy wybór, gdyż amerykańskie szkoły w ostatnich latach często stawały się celem różnego rodzaju ataków.

Niebawem przekonamy się na ile efektywne będzie nowe rozwiązanie i czy SI rzeczywiście będzie w stanie skutecznie wykrywać broń palną.

sztuczna inteligencja

Źródło: Zdnet.com

You may also like...