Nie każda ładowarka naładuje nam szybko Galaxy Note 10

Użytkownicy Galaxy Note 10+, którzy chcą skorzystać z funkcji szybkiego ładowania muszą ostrożnie dobierać ładowarkę. Nie każda będzie bowiem pasowała.

Jednym z największych atutów zaprezentowanego niedawno smartfona Galaxy Note 10+, będzie niewątpliwie funkcja szybkiego ładowania. Samsung poszedł śladem wielu innych producentów, umożliwiających swym klientom korzystanie z takiej opcji i wyposażył w nią własny system. Dzięki mocy 45 W, naładowanie baterii do pełna zajmie więc mało czasu, do minimum skracając przerwę w korzystaniu z telefonu.

Skorzystanie z nowej funkcji nie będzie jednak proste. Producent nie dołączy bowiem do telefonu kompatybilnej ładowarki, więc użytkownik będzie musiał nabyć ją we własnym zakresie. Producent dodaje bowiem tylko 25 W ładowarkę, z której korzysta model Note 10. Tymczasem wersja Plus będzie obsługiwać zarówno standard 25 W, jak i 45 W technologię.

Oczywiście można zakupić oficjalną ładowarkę Samsunga. Niestety producent ostro przesadził z jej ceną, gdyż ustalił ją na aż 50 dolarów, co dla wielu osób będzie kwotą zbyt wysoką. Poszukają więc alternatywy w postaci ładowarki innej firmy i tu właśnie pojawiają się schody.

Według ekspertów ładowarki promowane jako USB Power Delivery rev 3, mogą okazać się niewystarczające. Istnieje więc ryzyko że 45-watowa ładowarka USB-C PD nie zapewni podczas ładowania pełnych 45-watów mocy. A to z kolei sprawi, że smartfon nie będzie ładowany tak szybko jak powinien. Użytkownik poszukujący tańszej ładowarki musi więc bardzo dokładnie przyjrzeć się jej parametrom, gdyż może się nieźle naciąć.

Galaxy Note 10+

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...