T-Mobile dostarczy darmowy internet 10 mln uczniów

Sieć T-Mobile udostępni darmowy internet dla ponad 10 mln amerykańskich uczniów. Gospodarstwo domowe dostanie gratisowy hotspot oraz 100 GB danych rocznie.

Pandemia koronawirusa oraz związana z tym konieczność przejścia na nauczanie zdalne ujawniła, jak wiele osób nie ma dostępu do szybkiego internetu. W Stanach Zjednoczonych aż 9 mln z 56 mln grupy dzieci w wieku szkolnym nie ma dostępu do sieci, co uniemożliwia im wykonywanie pracy domowej.

Sieć T-Mobile postanowiła więc pomóc uczniom i zapowiedziała projekt pod nazwą Project 10Million, który ma rozwiązać problem. Firma w ciągu następnej dekady zamierza wydać 10,7 mld dolarów, aby zapewnić darmowy internet osobom o najniższych dochodach.

Dyrekcje szkół mogą zgłaszać się do programu dostarczając dane uczniów, które się do niego kwalifikują. Placówki otrzymają niezbędne wyposażenie, które rozdysponują pośród swych uczniów. Operator zapewni z kolei pomoc przy konfiguracji sprzętu oraz jego obsłudze. Dzięki tej inicjatywie każde gospodarstwo domowe z niewielkimi dochodami otrzyma darmowy hotspot oraz roczny pakiet danych o wielkości 100 GB. Jeśli natomiast będzie potrzebowało więcej, to każdego miesiąca może otrzymać dodatkowe 100 GB, płacąc za nie 12 dolarów.

Limit danych nie jest może wystarczający, by korzystać z YouTube czy Netflixa, ale do celów edukacyjnych idealnie się sprawdzi. W zupełności wystarczy, by korzystać z internetowych encyklopedii oraz innych narzędzi edukacyjnych.

darmowy internet

Źródło

You may also like...