T-Mobile pierwszą siecią z 5G LTE Advanced

T-Mobile nie jest liderem jeśli chodzi o sieci komórkowe i chyba jej szefostwo zaczyna to dostrzegać, czego przykładem jest (wreszcie!) wprowadzenie do oferty iPhone’a oraz sieci LTE.

Sieć nie zamierza jednak na tym poprzestać i pragnie zostawić konkurencję w tyle, jako pierwsza oferując swym abonentom dostęp do sieci 5G LTE Advanced.

Yasmin Karimli, szef działu sieci radiowych oraz strategii biznesu T-Mobile, w jednym z wywiadów powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, iż jego firma jest na ostatnim miejscu pod względem oferowanego sprzętu, dlatego chce jak najszybciej zaproponować klientom coś zupełnie nowego. Byłaby to spora niespodzianka i mogłaby spowodować przejście do T-Mobile milionów abonentów konkurencyjnych operatorów. Tym bardziej, że sieć 5G LTE oferuje symultaniczny download i upload z prędkością 300 Mbps, a więc trzy razy szybciej, niż teoretyczna maksymalna prędkość sieci 4G LTE (której w realnym świecie w zasadzie nie da się osiągnąć).

Na chwilę obecną sieć LTE T-Mobile działa w siedmiu miastach, zaś w planach na półrocze, jest pokrycie jej zasięgiem obszaru zamieszkiwanego przez 100 milionów ludzi, a do końca 2013 roku, ten obszar ma wynieść 200 milionów ludzi.

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...