Ta drona podąża za właścicielem i nagra go na wideo

Drony są urządzeniami zdalnie sterowanymi, jednak maszyna o nazwie R10 działa nieco inaczej i została tak zaprojektowana, by podążać za właścicielem niczym wierny pies.

Nie chodzi oczywiście o to, by mieć mechanicznego towarzysza spacerów. R10 to konstrukcja stworzona przez Maxa Brunera dla entuzjastów sportu oraz fanów akrobacji na deskorolce lub rowerze. A jej zadaniem jest podążanie za obiektem, w celu rejestracji na wideo jego wyczynów.

Drona kosztuje 195 funtów, co jest stosunkowo niewielką kwotą jak na jej możliwości i porusza się na czterech silnikach zainstalowanych na specjalnej konstrukcji. Na razie obecny model jest zdalnie sterowany za pomocą specjalnego kontrolera, lub zwykłego pada od konsoli.

Kolejna wersja, która pojawi się na początku przyszłego roku, stanie się już w pełni autonomiczna i wówczas będzie podążać za swym właścicielem, kierując się sygnałem WiFi emitowanym przez komórkę. Projektant maszyny zapewnia, że UAV podąży za właścicielem wszędzie, gdzie ten się uda i będzie się go pilnować nawet podczas zjazdu ze szczytu na snowboardzie, lub downhillu na rowerze.

Więcej informacji na temat tego interesującego projektu, znajdziecie na jego oficjalnym Kickstarterze.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...