Ten mały handheld to marzenie fanów gier retro

M19 to najnowsza konsolka przenośna, adresowana do fanów gier retro. Niewielki gadżet rodem z Chin, umożliwia zabawę tytułami z Nintendo 64. Dreamcasta oraz PlayStation 1.

Rynek konsol przenośnych rozwija się w szalonym tempie i co chwila pojawiają się nowe urządzenia dla fanów cyfrowej rozrywki. Są to jednak nie tylko potężne i bardzo drogie handheldy, jak MSI Claw, czy Asus ROG Ally, ale również znacznie tańsze gadżety, stworzone dla miłośników gier retro. Należy o nich najnowsza konsolka M19.

Przenośna konsolka do gier retro

Na pierwszy rzut oka gadżet przypomina GameBoy’a Color, choć oczywiście w nowocześniejszej formie. Produkt firmy SJGAM, dysponuje czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3566, działającym w oparciu o rdzenie ARM Cortex-A55, taktowane zegarem 1,8 GHz. Jest on na tyle wydajny, by z łatwością emulować stare konsole, takie jak Nintendo 64, Sega Dreamcast oraz PlayStation 1.

Dla wygody użytkowników, handheld ma całkiem rozbudowane sterowanie, które oprócz D-Pada i przycisków XYAB, ma także analogową gałkę zapewniającą większą precyzję kontroli. To z przodu, z tyłu natomiast znajdziemy przyciski regulacji głośności oraz dwa zestawy niewielkich shoulderów.

Konsolka przenośna ma również 3,5” wyświetlacz o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Natomiast wbudowany port mini HDMI pozwala podłączyć go do telewizora, by grać na większym ekranie. Jeśli natomiast preferujemy zabawę poza domem, wówczas przyda się bateria o pojemności 3000 mAh, która powinna zagwarantować przyzwoity czas pracy. Jest również port USB Type-C, służący do ładowania akumulatora oraz wgrywania nowych tytułów.

M19 oferowana jest z zainstalowaną dystrybucją Linksa o nazwie EmuELEC, a kosztuje zaledwie 51,26 dolarów (ok. 206 zł). To wariant bez kary microSD. Są też dostępne wersje z kartami o pojemności 64 GB, 128 GB oraz 256 GB, które kosztują odpowiednio 54,60, 59,92 oraz 74,56 dolarów.

Konsolkę zamawiać można na AliExpress, choć na razie strona informuje o wyczerpaniu zapasów, więc gracze muszą poczekać na kolejną dostawę. Urządzenie dostępne jest w kolorze białym, czarnym, szarym oraz purpurowym.

 konsolka przenośna
Źródło: AliExpress

You may also like...