Tablety wkrótce wyprą komputery stacjonarne

Tablety multimedialne już zdążyły zaszkodzić laptopom, powoli wypierając je z rynku, a teraz zabierają się za pecety. Analitycy są przekonani, że już w tym roku na rynek trafi więcej tabletów, niż desktopów.

Tak uważają specjaliści z IDC, który opublikowali właśnie najnowszy raport dotyczący ilości urządzeń wprowadzonych w tym roku do sklepów. Wartość rynku urządzeń przenośnych, w porównaniu z 2011 rokiem wzrosła o 29,1% i wynosi obecnie 576,9 miliarda dolarów.

Oczywiście na taką dużą wartość składają się nie ale też i smartfony, lecz jeśli chodzi o same tablety, to od 2011 roku, ilość urządzeń, które trafiły na rynek wzrosła o 78,4% i wynosi obecnie 128 milionów sztuk.

IDC jest przekonane, że jeszcze w tym roku na rynek trafi więcej tabletów niż desktopów, zaś w przyszłym roku to samo czeka notebooki. Ich prognozy przewidują, że rynek desktopów do 2017 roku poważnie się skurczy i później nie będzie już wzrostu, lecz powolny spadek. Analitycy twierdzą, że w tym roku do sklepów trafi 190 milionów tabletów, oraz aż 918,5 miliona smartfonów.

Źródło: Techspot.com

You may also like...