Tag Heuer Connected Modular 45 – luksusowy smartwatch

Szwajcarska marka Tag Heuer zaprezentowała właśnie kolejny model luksusowego smartwatcha. Produkt nazywa się Connected Modular 45 i jak sugeruje nazwa, jest urządzeniem modularnym.

Na początku bieżącego roku Tag Heuer chwalił się, że jego pierwszy smartwatch cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Sprzedano go ponad 50 tysięcy sztuk, co zważywszy na wysoką cenę produktu, jest ogromnym sukcesem.

Producent od razu zapowiedział więc kolejny model, który dziś oficjalnie zaprezentowano światu. Zegarek nazywa się Connected Modular 45 i został wyposażony w dotykowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39″ oraz najnowszą platformę mobilną Android Wear 2.0. Sercem produktu jest procesor Intel Atom Z34XX z 512 MB RAM, zaś na aplikacje przewidziano 4 GB wewnętrznej pamięci.

Smartwatch otrzymał tytanową wodoszczelną kopertę wytrzymującą ciśnienie do 5 atmosfer, co czyni go lekkim i wytrzymałym, zaś wyświetlacz chroniony jest szafirowym szkłem 2.5, które ma wysoką odporność na zarysowania powierzchni.

Jak na nowoczesny zegarek przystało, wyposażono go w WiFi, Bluetooth, GPS oraz chip NFC. Nawigacja doprowadzi nas do celu bez konieczności używania smartfona, natomiast NFC zapewni współpracę z mobilnym systemem płatności. Dzięki firmowej aplikacji sprzęt synchronizuje się ze smartfonem na Androidzie, umożliwiając zaawansowaną personalizację i sterowanie funkcjami. Bateria 410 mAh, według deklaracji producenta powinna wystarczyć na ponad dzień pracy.

Najciekawsze jest to, iż zegarek jest modularny. Producent zapewnia, że w jego sklepie dostępnych ma być 11 różnych stylów, a kolejne 45 będzie można kupić na zamówienie. Można zmienić nie tylko paski, mocowania oraz wzory bezela, ale nawet całkowicie usunąć elektronikę smartwatcha i zastąpić ją mechanizmem Tag Heuer Calibre 5 lub Heuer 02T Tourbillon, otrzymując w ten sposób mechaniczny zegarek. Wraz z dodatkowymi częściami, łączna liczba kombinacji personalizacji zegarka wynosi aż 500. Oprócz tego klient dostanie 30 różnych tarczek.

Tag Heuer Connected Modular 45 jest już dostępny na stronie producenta i można go kupić m.in., w Europie. Trzeba jednak mieć gruby portfel, by stać się jego posiadaczem. Cennik zaczyna się bowiem od 1650 dolarów za standardowy model, a kończy na ponad 6000 dolarów za wersję ozdobioną złotem i diamentami.

Connected Modular 45

Connected Modular 45

Connected Modular 45

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...