Technologia Face ID również w sprzęcie Xiaomi

Źródła twierdzą, że technologia Face ID może trafić także do chińskich smartfonów. Ponoć w nowych modelach, planują ją wykorzystać firmy Oppo oraz Xiaomi.

iPhone X może zapoczątkować nową modę na technologię rozpoznawania twarzy. Wprawdzie Apple zastosowało ja tylko w jednym smartfonie. Ale mówi się, że system Face ID może trafić także do przyszłorocznych modeli iPada.

Media twierdzą, ze zainteresowanie tą technologią wyrażają również chińscy producenci. Serwis DigiTimes donosi, że w przyszłym roku podobne rozwiązanie możemy znaleźć na pokładach nowych smartfonów firm Oppo oraz Xiaomi. Informacja jest oczywiście niepotwierdzona, ale technologia wzbudza dużą uwagę producentów i być może zechcą ją wykorzystać, by nie zostać w tyle za Apple.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities twierdził, że kamera TrueDepth zapewni Apple co najmniej 2,5 roku przewagi nad rywalami. Ale jeśli doniesienia są prawdziwe, to jego prognozy mogą okazać się mylne. Oczywiście chińskie telefony nie będą posiadać dokładnie tego samego systemu co Apple, ale coś na jego podobieństwo. Niewykluczone też, że dodatkowe miesiące prac rozwojowych pozwolą stworzyć coś jeszcze lepszego.

Oczywiście musimy pamiętać, że technologia rozpoznawania twarzy nie jest idealna. Face ID można więc oszukać, jeśli posiada się odpowiednie możliwości i sprzęt. Udowodniła to właśnie jedna z firm, która zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa.

Xiaomi

Źródło: Digitimes.com

You may also like...